SKÅL samt VAS, keramik,"Sgraffito", Josef Ekberg.

248270. SKÅL samt VAS, keramik,"Sgraffito", Josef Ekberg.

Vas, signerad samt daterad 1924, höjd 7,5 cm
Skål, signerad samt daterad 1923, Diameter 15,5 cm.

Slitage, krackeleringar, märken, tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 818