248218. RING i sterlingsilver, Karl Erik Palmberg för Alton, Falköping, 1973.
Dekor av cirkel, ena halvan med räfflad yta.
Diameter 23 mm.
Ställbarstorlek.
Vikt 9,7 gram.
Stämplad: Alton, F, Kattfot, S, Y9, Sterling 925, Design KE Palmberg.
Bruksskick.