ARMBAND i sterlingsilver, dekor av figurer, Inga-Britt Dahlqvist, Malmö, 1958.
248119. ARMBAND i sterlingsilver, dekor av figurer, Inga-Britt Dahlqvist, Malmö, 1958.
Dekor av stående figurer som håller varandras händer.
Längd 19 cm.
Höjd 4,5 cm.
Vikt 32 gram.
Stämplad: Sterling, IBD, M, H9, Kattfot, S.
signerad IB Dahlqvist.
Längd 19 cm.
Höjd 4,5 cm.
Vikt 32 gram.
signerad IB Dahlqvist.