PARTI GLAS, 7 delar, bland annat Böhmen, 1900-tal.
248046. PARTI GLAS, 7 delar, bland annat Böhmen, 1900-tal.
1 par vaser, höjd ca 20 cm.
Lockpokal, höjd 23,5 cm.
Vas, röd dekor, höjd ca 17 cm.
Vas, röd dekor av hundar, höjd ca 11,5 cm.
Vas, blå dekor, höjd 11 cm,
Ishink, höjd ca 13 cm.
Bruksslitage, vas med dekor av hundar med nagg/nedslipad kant, lockpokalens lock med mikronagg på lockets insida.
1 par vaser, höjd ca 20 cm.
Lockpokal, höjd 23,5 cm.
Vas, blå dekor, höjd 11 cm,
Ishink, höjd ca 13 cm.