247850. SKÅL samt SELTERGLAS, 9 st,pressglas, LJUSSTAKE, tenn, Edvin Ollers, 1900-tal.
Skål, diameter 25,5, höjd 8,5 cm.
9 selterglas, märkta Ollers, höjd ca 8 cm.
Ljusstake, tenn, Ollers, höjd 12 cm.
3 udda omärkta glas medföljer.
Bruksslitage. Skål med fotnagg.