FRIEDRICH SCHROEDER SONNERSTERN. Vaxkrita på stämplad kartong, 1960.

247768. FRIEDRICH SCHROEDER SONNERSTERN. Vaxkrita på stämplad kartong, 1960.

Friedrich Schroeder Sonnerstern 1892 - 1982, Tyskland.
"Der Mondmoralische Ziervogel oder die Kurve des Leden".
Signerad 1960 på fram och baksida.
73 x 51 cm.

Litet märke i nedre kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

73 x 51 cm.

Litet märke i nedre kant.

Antal besök: 1 902