247768. FRIEDRICH SCHROEDER SONNERSTERN. Vaxkrita på stämplad kartong, 1960.
Friedrich Schroeder Sonnerstern 1892 - 1982, Tyskland.
"Der Mondmoralische Ziervogel oder die Kurve des Leden".
Signerad 1960 på fram och baksida.
73 x 51 cm.
73 x 51 cm.