247407. MATSALSMÖBEL 6 del. 1900-talets mitt.
Bordets längd 129 cm. Höjd 76 cm. Bredd 85 cm samt två iläggsskivor bredd 46 cm/st. Skåpets höjd 150 cm. Längd 118 cm. Djup 44 cm.
Bruksslitage samt några fläckar på skåpets ovansida.
Nyckel/nycklar finns.