RYAMATTA, stiliserad dekor, design Ingrid Jagarz, Marks rya, 1960-tal.

247373. RYAMATTA, stiliserad dekor, design Ingrid Jagarz, Marks rya, 1960-tal.

150x95 cm.
Komposition i grönt, grått, gult, svart, vitt.
Etikettmärkt.
Knuten av Alva Karlsson. 5 oktober 1966-5 feb 1968.

Bruksslitage.
Fransar saknas.
Smutsig.

Gör en kostnadsfri värdering!

150x95 cm.
Etikettmärkt.

Bruksslitage.
Fransar saknas.
Smutsig.

Antal besök: 2 637