247246. SKRIVBORD och STOLAR ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
Skrivbord med två lådor, "drickamålad" höjd 77, längd 101, bredd 55 cm.
Stolar ek.
Omfattande fläckar och slitage på bordsskivan. Ena lådan blindträ utbytt. Stolar med fläckar på sits mm.