OLLE ALBERIUS. Vas, Ariel, "Naket", Orrefors.

2471023. OLLE ALBERIUS. Vas, Ariel, "Naket", Orrefors.

Bärnstensfärgad glasmassa med dekor av figurer, överfång av klarglas. Signerad samt märkt "Orrefors Gallery -88 935990 Olle Alberius 71 - 75". Höjd 17,5 cm.

Nagg.

Olle Alberius (1926–1993)

Gör en kostnadsfri värdering!

Nagg.

Olle Alberius (1926–1993)

Antal besök: 884