ALVAR AALTO. Soffbord, ask, 1900-tal.

2469659. ALVAR AALTO. Soffbord, ask, 1900-tal.

Diameter bordsskiva ca 75 cm.
Höjd ca 51 cm.

Smärre bruksslitage, obetydliga märken.

Alvar Aalto (1898–1976)

Tema

Finsk design och konst

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter bordsskiva ca 75 cm.
Höjd ca 51 cm.

Alvar Aalto (1898–1976)

Tema

Finsk design och konst

Antal besök: 1 735