COCA COLA. 1950s kylare (85-25).

2469351. COCA COLA. 1950s kylare (85-25).

1950-talets kylare. Rödmålad metall med kontrasterande vit, upphöjd bokstäver, galvaniserad interiör. H. 46, B. 50, D. 34 cm.

Bra skick för sin ålder med små tecken på slitage.

Tema

DESIGN from BAUHAUS to SPACE AGE III

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Art and Design Auctions
Antal besök: 1 771