PARTI GLASFÖREMÅL OCH STENGODS VAS, 7 delar, bland annat Vicke Lindstrand.
246842. PARTI GLASFÖREMÅL OCH STENGODS VAS, 7 delar, bland annat Vicke Lindstrand.
Vas, stengods, Holland, höjd 18 cm.
Skål på hög fot, brun skål, höjd 31 cm.
Vas, höjd 25,5 cm.
Vas, Orrefors, signerad, höjd 15 cm.
2 skålar, blått glas, Steninge Slott, höjd 6,5 och 8 cm.
Glasblock, Kosta, Vicke Lindstrand, höjd 11 cm.
Nagg i hög vas.
Nagg i glasblock.
I övrigt lätt bruksslitage.
Vas, höjd 25,5 cm.
Nagg i hög vas.
Nagg i glasblock.
I övrigt lätt bruksslitage.