URNA, terracotta, P Ipsen, Köpenhamn, 1900-tal.

246825. URNA, terracotta, P Ipsen, Köpenhamn, 1900-tal.

Höjd 49,5 cm.

Färgbortfall samt mindre nagg på mynningens utkant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 49,5 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 134