2467959. STINA OLSSON, PASTELLMÅLNINGAR, TVÅ DELAR.
Den ena föreställandes kvinna i blomsterlandskap. SIgnerad och namngiven "Fröken Julros". Rammått: ca 104 x 74 cm.
Den andra med växtkomposition. Signerad. Rammått: ca 104 x 74 cm.
Obetydligt ramslitage. Ej examinerade ur ramar.