HERBARIUM i pärm, Skåne, Sverige, 1940-tal.

246365. HERBARIUM i pärm, Skåne, Sverige, 1940-tal.

Ett 40-tal växter katalogiserade från fyndorter nära Landskrona, Saxtorp, Skåne
Längd, 41 cm.

Bruksskick, lösa blad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd, 41 cm.

Bruksskick, lösa blad.

Antal besök: 1 980