CAMPINGKÖK, mässing, 1900-talets första hälft.

246145. CAMPINGKÖK, mässing, 1900-talets första hälft.

Campingkök i mindre modell. Cylinderformad med tillhörande delar.
Märkt Turist Facit. Akt. bol. Pyro Patent. Stockholm Made in Sweden.

Rost, åldersslitage, senare bemålning på burk.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 886