ARMRING samt ÖRHÄNGEN, 5 delar, emalj samt förgylld vitmetall, Michaela Frey Team, Wien, Österrike. 1900-talets andra hälft.
245896. ARMRING samt ÖRHÄNGEN, 5 delar, emalj samt förgylld vitmetall, Michaela Frey Team, Wien, Österrike. 1900-talets andra hälft.
Emalj med dekor i form av blomster i violett samt guld mot svart botten. Förgylld vitmetall. Stämplade "Michaela Frey".
Armring, diameter 6,7 cm.
Örhängen 2 par, clips, 3 x 3 cm.
Armring, diameter 6,7 cm.