AUGUST MALMSTRÖM. TILLSKRIVEN. olja på duk.

2458660. AUGUST MALMSTRÖM. TILLSKRIVEN. olja på duk.

Troligen förlaga till väggmålning. Dansande älvor.
Enligt påskrift målad i Italien, 1858. Bildmått ca 65x80 cm.

Fläckar. enstaka repor, mindre färgskav och krackelyr.

August Malmström (1829–1901)

Gör en kostnadsfri värdering!

August Malmström (1829–1901)

Antal besök: 1 125