SVEN PALMQVIST. Skålar, 3 st, glas, "Fuga" Orrefors glasbruk, 1900-tal.

245801. SVEN PALMQVIST. Skålar, 3 st, glas, "Fuga" Orrefors glasbruk, 1900-tal.

Två röda och en grå, Höjder mellan 7,5 - 11 cm.

Åldersslitage. Grå skål med mindre repor.

Sven Palmqvist (1906–1984)

Gör en kostnadsfri värdering!

Sven Palmqvist (1906–1984)

Antal besök: 781