245764. MATSALSSKÅP, körsbärsträ, Carl Malmsten stil, 1900-talets andra del.
Tvådelat skåp med dörrpar och bakomliggande hyllor. Längd 105, bredd 43, höjd 171 cm.
Enligt uppgift inköpt på NK.
Bruksslitage. Repor. Märken. Senare inredning i besticklåda.