SMYCKESET, 3 delar, 18K rödguld med färgskiftande syntetiska safirer, Göteborg 1968. Vikt 18,8 g.

245547. SMYCKESET, 3 delar, 18K rödguld med färgskiftande syntetiska safirer, Göteborg 1968. Vikt 18,8 g.

Brosch, Ring samt Örhängen med stift, 1 par. Brosch, höjd 50 mm. Örhängen, höjd 13 mm. Ring, storlek 18. Dekor av stiliserade blad. Runda facetterade stenar.

Bruksslitage. Mindre repor. Ett blad på ring har lossnat från ringskenan. Snurrebussar saknas till örhängen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 784