Hushållsvåg. Lindells.
Brevvåg.
Vas, tenn, Schreuder&Olsson.
Burk, plåt, Minne från utställningen Örebro 1928.
Bordslampa.
Kruka med lock, emalj.
Shaker, glas vitmetall.
Hemsparbössa.
Skål, emalj, Emalux, Norge.
Slitage, repor, slagmärken.
Hushållsvåg. Lindells.
Brevvåg.
Vas, tenn, Schreuder&Olsson.
Bordslampa.
Kruka med lock, emalj.
Shaker, glas vitmetall.
Hemsparbössa.
Skål, emalj, Emalux, Norge.
Slitage, repor, slagmärken.