MATSERVIS, ca 51 dlr "Spode", märkta, "Spode, England, Italian, Spode Design.

2454046. MATSERVIS, ca 51 dlr "Spode", märkta, "Spode, England, Italian, Spode Design.

Bestående av:
4 förrättstallrikar
2 mattallrikar,
7 assietter
5 mindre assietter
4 uppläggningsfat olika storlek
1 skål
1 såssnipa
10 consommekoppar med fat + 2 fat
4 tekoppar med fat
11 kaffekoppar med fat + 1 kopp
1 gräddkanna
1 sockerskål.

Nagg, krackelering och missfärgning förekommer, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av:
4 förrättstallrikar
2 mattallrikar,
7 assietter
5 mindre assietter
1 skål
1 såssnipa
4 tekoppar med fat
1 gräddkanna
1 sockerskål.

Antal besök: 803