JOHAN KROUTHÉN. Olja på duk, signerad Johan Krouthén och daterad 1909.

245303. JOHAN KROUTHÉN. Olja på duk, signerad Johan Krouthén och daterad 1909.

44,5 x 66,5 cm.
Solbelyst skogsglänta med pickande hönor.

Johan Krouthén (1858–1932)

Gör en kostnadsfri värdering!

44,5 x 66,5 cm.

Johan Krouthén (1858–1932)

Antal besök: 2 793