PARTI PORSLINSFÖREMÅL, 5 delar, bland annat Rörstrand.
245275. PARTI PORSLINSFÖREMÅL, 5 delar, bland annat Rörstrand.
Lockdosa, Rörstrand, diameter 10 cm.
Bringare, höjd 21,5 cm.
Vas, majolika, höjd 19 cm.
Jardiniére, majolika, längd 22 cm.
Soppterrin, Göteborgs Porslinsfabrik, höjd 22 cm, diameter 25 cm.
Bruksslitage.
Litet nagg i bringarens nederkant.
Nagg i vasens nederkant.
2 nagg i jardiniérens fot.
Terrin med bruna missfärgningar.
Bringare, höjd 21,5 cm.
Vas, majolika, höjd 19 cm.
Bruksslitage.
Nagg i vasens nederkant.
2 nagg i jardiniérens fot.