PARTI PORSLINSFÖREMÅL, 5 delar, bland annat Rörstrand.

245275. PARTI PORSLINSFÖREMÅL, 5 delar, bland annat Rörstrand.

Lockdosa, Rörstrand, diameter 10 cm.
Bringare, höjd 21,5 cm.
Vas, majolika, höjd 19 cm.
Jardiniére, majolika, längd 22 cm.
Soppterrin, Göteborgs Porslinsfabrik, höjd 22 cm, diameter 25 cm.

Bruksslitage.
Litet nagg i bringarens nederkant.
Nagg i vasens nederkant.
2 nagg i jardiniérens fot.
Terrin med bruna missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bringare, höjd 21,5 cm.
Vas, majolika, höjd 19 cm.

Bruksslitage.
Nagg i vasens nederkant.
2 nagg i jardiniérens fot.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 678