RING i 18 karat gulguld med akvamarin, Hallengren G F, Malmö, 1900.

245086. RING i 18 karat gulguld med akvamarin, Hallengren G F, Malmö, 1900.

Oval fasettslipad akvamarin ca 13x11 cm.
Genom bruten fattning.
Vikt 5,5 gram.
Storlek 17/54.
Stämplad GFH, M, Kattfot, 18K, X6.

Gravyr.
Sten med små avslag och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Genom bruten fattning.
Vikt 5,5 gram.
Storlek 17/54.

Gravyr.

Antal besök: 1 906