GLAS, 20 st, remmare, snapsglas, fat på fot, brevpressar.

244960. GLAS, 20 st, remmare, snapsglas, fat på fot, brevpressar.

Glas 6+3 remmare, 6 snapsglas, höjd 8,5-17,5 cm.
Fat på fot, pressglas, höjd 22 cm.
Brevpressar Eva Englund, Pukeberg, 9 cm diam, brevpress 6 cm diam.
Polykrom skål, diam 14 cm.
Vas/glas Boda, höjd 13 cm.

Slitage, förekomst av nagg, på glas, och brevpress.

Gör en kostnadsfri värdering!

Polykrom skål, diam 14 cm.
Vas/glas Boda, höjd 13 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 396