Fåtölj av böjlimmad bok, modell Mi 425 formgiven 1978
Rygghöjd 80 cm
Bredd 59 cm
Djup 68,5 cm
Sitthöjd, 34 cm
Brännstämplad Bruno Mathsson Design, Made in Sweden
Bruno Mathsson, Sverige 1907-1988.
Bruksslitage, repor, fläckar.
Rygghöjd 80 cm
Bredd 59 cm
Djup 68,5 cm
Sitthöjd, 34 cm
Bruksslitage, repor, fläckar.