HÄNGE i 18 karat gulguld med camé. Guldvaruhuset, 1947, Stockholm.

244599. HÄNGE i 18 karat gulguld med camé. Guldvaruhuset, 1947, Stockholm.

Skuren camé med kvinna i profil, oval form. Längd ca 20 mm.
Genombruten fattning. Hängets längd 38 mm. Bredd 25 mm.
Vikt 4,4 gram.
Stämplad GVH, Stockholm, 18K, Kattfot, V8.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 4,4 gram.

Bruksskick.

Antal besök: 1 214