2445146. HERTHA BENGTSON. Servisdelar, 11+3 dlr., "Blå Eld", porslin, Rörstrand.
Bestående av:
9 tekoppar och fat, + 3 extra fat
sockerskål
mjölkkanna.
Smärre slitage, smärre repor samt någon glasyrdefekt från tillverkningen.
Hertha Bengtson (1917–1993)