HERTHA BENGTSON. Servisdelar, 11+3 dlr., "Blå Eld", porslin, Rörstrand.

2445146. HERTHA BENGTSON. Servisdelar, 11+3 dlr., "Blå Eld", porslin, Rörstrand.

Bestående av:
9 tekoppar och fat, + 3 extra fat
sockerskål
mjölkkanna.

Smärre slitage, smärre repor samt någon glasyrdefekt från tillverkningen.

Hertha Bengtson (1917–1993)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av:
sockerskål
mjölkkanna.

Hertha Bengtson (1917–1993)

Antal besök: 392