FAT, keramik, 17/1800-tal.

FAT, keramik, 17/1800-tal.
244447. FAT, keramik, 17/1800-tal.

Möjligen Sölvesborgs fajansfabrik (1773-1798).
Bemålad med blommor. Diameter 26 cm.

Åldersslitage. Färgbortfall samt lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 299