DIETRICH HERMANN GRUNEWALD (1916-2003). Komposition med hästar och ryttare, serigrafi, EA upplaga, signerad.

2442913. DIETRICH HERMANN GRUNEWALD (1916-2003). Komposition med hästar och ryttare, serigrafi, EA upplaga, signerad.

Dagmått ca 54x88 cm

Historik:Konstnären hade tyskfödda föräldrar men föddes själv i Sverige. Efter flytt till USA tog konstnären namnet Bill Dietrich.

Obetydligt slitage, ej examinerad ur ram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dagmått ca 54x88 cm

Antal besök: 301