WALDEMAR SCHLICHTING. målning, marinmålning.

2441856. WALDEMAR SCHLICHTING. målning, marinmålning.

Waldemar Schlichting (1896-1970), målning, marinmålning, olja på duk. Illustration av ett fartyg med två segel på öppet vatten framför en lätt molnig blå himmel, signerad längst ner till vänster, 28.5x37.5cm (43.5x54cm).

Länkar till ramrelaterade tryckpunkter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 746