Spelbord, valnöt, höjd 76,5 cm, längd 86, bredd 43. Vitrinöverdel, betsad furu, slipat, mässinginfattat glas i dörrarna, höjd 88, längd 100, bredd 24 cm.
Slitage, repor, stötmärken.
Nyckel/nycklar finns.