2439466. MATBORD, plexiglas och glas, 1900-talets senare del.
Matbord, fristående bas i tre monterbara delar plexiglas. Oval bordsskiva i glas. 1900-talets senare del.
Höjd 73,5 cm
Längd 150 cm
Djup 100 cm.
Bruksslitage, mindre märken, skiva med repor.