2439110. EN GRUPP KINESISKA KOPPAR OCH FAT.
av den senaste tillverkningen, dekorerad med blommor och paneler med kinesiska tecken, suacers med röda fyra tecken märke inom en fyrkantig ram, koppar diameter 7,5 cm, fat 10cm diameter (24).
Något frittning och slitage till dekoration, en kopp med nagg till kant, två fat med nagg på fotkanten, ett fat med bränningsdefekt på fälgen.