SERVISDELAR, 25 delar,"Östersund", Gustavsberg, sent 1800-tal.

243723. SERVISDELAR, 25 delar,"Östersund", Gustavsberg, sent 1800-tal.

Djupa tallrikar, 4 st. Diameter 24 cm.
Mattallrikar, 8 st. Diameter 24 cm.
Assietter, 8 st. Diameter 19 cm.
Fat och skålar, 5 st. Längd 22-31 cm.

Bruksslitage, smärre krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 771