243723. SERVISDELAR, 25 delar,"Östersund", Gustavsberg, sent 1800-tal.
Djupa tallrikar, 4 st. Diameter 24 cm.
Mattallrikar, 8 st. Diameter 24 cm.
Assietter, 8 st. Diameter 19 cm.
Fat och skålar, 5 st. Längd 22-31 cm.
Bruksslitage, smärre krackelyrer.