243708. GUSTAV III. Utnämning av Carl Gustav Wijnblad till premier adjutant, signerad med underskrift, 1700-talets andra hälft.
Dokument med Gustav III underskrift, kontrasignerad av Carl Carlskiöld, bladet är även vattenstämplat.
Gulnade blad, bladen har spår efter att ha varit vikta
Texten är ej läst i sin helhet.