SALONGSGRUPP, 3 delar, Valnötsträ, Senempire, 1800-tal.

243642. SALONGSGRUPP, 3 delar, Valnötsträ, Senempire, 1800-tal.

Med kolonnformade spjälor och volutformade karmar. Alla delar med fjädersits. Valnötsträ.
Soffa, Längd: 128, Höjd: 86 cm.
2 Karmstolar, Längd: 65, Höjd: 80 cm.

Åldersslitage samt lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage samt lagningar.

Antal besök: 984