MINERALSAMLING, i schatull, 1900-tal.

243587. MINERALSAMLING, i schatull, 1900-tal.

Schatullet innehåller 30 mineraler, var och en i metallburkar med glaslock.
Schatullets längd 27,5 cm.

Schatull med slitage, ett glaslock med sprickor. Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Schatullets längd 27,5 cm.

Antal besök: 1 839