SALONGSGRUPP, 7 delar, Karl Johan stil, 1900-tal.

243427. SALONGSGRUPP, 7 delar, Karl Johan stil, 1900-tal.

Bord med låda, utfällbara klaffar, höjd 75, längd ej utfällt 88 cm, bredd 60 cm. Karmstolar, ett par, stolar ett par, taburetter ett par, stoppade sitsar, tygklädda. Svärtade klot.
Anm: en taburett saknas på samlingsbilden.

Slitage, bordskiva med fläckar märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 734