Fenomenalt stämplad samling på 20 öre ringtyp röd. Prakt och lyxstämplar i hög kvalitet. Stämplarna är med och utan posthorn. De flesta är stämplade från 1880-1895.
Samlingen innehåller ca 415 st frimärken. Kronologisk bokstavsordning på orterna.
Åldersslitage.
Åldersslitage.