KAFFEKANNA, KANNA samt BREVSTÄLL, 3 delar, mässing, bl.a. Gottfrid Karlsson, Eskilstuna. 1900-tal.

243062. KAFFEKANNA, KANNA samt BREVSTÄLL, 3 delar, mässing, bl.a. Gottfrid Karlsson, Eskilstuna. 1900-tal.

Kaffekanna, höjd 19 cm.
Kanna, höjd 14 cm.
Brevställ, höjd 19 cm.

Bruksslitage, brevställ med lödning under fötterna. Kannan med något skev bas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kaffekanna, höjd 19 cm.
Kanna, höjd 14 cm.
Brevställ, höjd 19 cm.

Antal besök: 1 903