1 st kamera med 5 plåtar, Doppel anastigma TP68P, 135mm, Hoh Rietzschel München No 44050, Bausch & Lomb Optical Company, Rochester. Tidigt 1900-tal.
1 st kamera, Brownie Kodak. Made in Canada by Canadian Kodak Co Ltd, Toronto.
1 st kamera i fodral, Silette Pronto, AGFA Color-apotar 1:28/45. Blixt Deltz medföljer.
1 st Viewmaster Stereoscope med bildkort.
Bruksslitage.
Ej funktionstestade, ingen funktionsgaranti lämnas.
Bruksslitage.