ÄLDRE KAMEROR, 3 st samt VIEW-MASTER.

2430132. ÄLDRE KAMEROR, 3 st samt VIEW-MASTER.

1 st kamera med 5 plåtar, Doppel anastigma TP68P, 135mm, Hoh Rietzschel München No 44050, Bausch & Lomb Optical Company, Rochester. Tidigt 1900-tal.

1 st kamera, Brownie Kodak. Made in Canada by Canadian Kodak Co Ltd, Toronto.

1 st kamera i fodral, Silette Pronto, AGFA Color-apotar 1:28/45. Blixt Deltz medföljer.

1 st Viewmaster Stereoscope med bildkort.

Bruksslitage.
Ej funktionstestade, ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 672