1 burk med trä/korklock, salt, höjd 14 cm
6 kryddburkar, vitpeppar, nejlika, ingefära, curry, kanel, paprika
Höjd, 9 cm
Stämplade Höganäs-keramik, hand made in Sweden
1 kryddset, salt, peppar och senap på ställning, stämplad made in Sweden
Ställning, höjd 13 cm.
Bruksskick
1 kryddburk med avslag på korken.
Höjd, 9 cm
Ställning, höjd 13 cm.
Bruksskick