SOFFGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil.

242699. SOFFGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil.

Svartmålad stomme med guldmålade ornament, ljust röd klädsel. 3 st karmstolar, bord samt karmsoffa. Bord, diameter 110, höjd 78 cm. Soffa, längd 180, djup 63, höjd 87cm.

Proveniens Upperuds herrgård.

Slitage, färbortfall. slitage på klädsel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens Upperuds herrgård.

Antal besök: 1 540