VÄGGUR, 2 st, gökur samt väggpendyl, rokokostil, 1900-tal.

242197. VÄGGUR, 2 st, gökur samt väggpendyl, rokokostil, 1900-tal.

Gökur, höjd exklusive pendel 34,5 cm
Väggpendyl, rokokostil, urtavla märkt John Holm, Stockholm, höjd 47 cm.

Gökur med slitage, repor, urtavla/visare med skador, krön löst, spricka på krön.
Väggpendyl med mindre färgbortfall, lagningar, dekorskada. Nyckel till pendyl finns.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 585