PUNCHKOPPAR i silver, 3 st, Thore Eldh, Carlson K & E, 1960-tal, Göteborg.

241880. PUNCHKOPPAR i silver, 3 st, Thore Eldh, Carlson K & E, 1960-tal, Göteborg.

Puncshkoppar på fot, förgylld insida.
Höjd 5,5 cm
Vikt 86 gram.
Stämplade: K&EC, Göteborg, Kattfot, S, (olika årstal) T.Eldh
2 st med gravyr.

Gravyr: T.K:s HPR 1964.
Gravyr: T.K HPR. 1971
Någon buckla.
En ej stämplad T Eldh.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 5,5 cm
Vikt 86 gram.
2 st med gravyr.

Gravyr: T.K:s HPR 1964.
Gravyr: T.K HPR. 1971
Någon buckla.
En ej stämplad T Eldh.

Antal besök: 1 301