VAS, porslin,17/1800-tal, Kina.

241772. VAS, porslin,17/1800-tal, Kina.

Balusterformad med dekor i form av lotusblommor i underglasyrblått. Höjd 24 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter i glasyren, mindre glasyrbortfall i nederkant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 045